Pierwszy blok prób do spektaklu „Poruszony las” w reżyserii Anny Rubirola (Hiszpania)

Informujemy, że 9 sierpnia, w ramach realizacji projektu „Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” finansowanego z budżetu obywatelskiego OBO 2019, rozpoczęliśmy pierwszy blok prób do spektaklu „Poruszony las”. Ten blok (9-16.09.2019), jak i kolejne, a także premiera spektaklu odbywać się będą w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.  

 Zdjęcia z prób fot. Monika Kępka na https://ott.olsztyn.pl/prby-poruszony-las-fot-monika-kpka

13.jpg

Projekt „Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” to działania mające na celu pokazanie mieszkańcom Olsztyna sposób funkcjonowania zawodowego teatru tańca, poprzez realizację programu artystycznego zakładającego powstanie 3 spektakli realizowanych przez profesjonalnych twórców, stanowiących bazę repertuaru Olsztyńskiego Teatru Tańca. Odbiorcami spektakli są zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. 

Projekt „OTT.Prolog” jest zwycięskim projektem zintegrowanym, podczas głosowania w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, który zdobył 5252 głosów mieszkańców Olsztyna. 
Pomysłodawcą projektu jest Katarzyna Grabińska oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA wraz z Pracownią Tańca PRYZMAT. Realizatorem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA (na podstawie porozumienia stron). Partnerem projektu “OTT.Prolog” jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

PORUSZONY LAS to taneczna instalacja dedykowana do  dziecięcej publiczności w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Format spektaklu pozwala dzieciom i ich rodzinom swobodnie poruszać się w przestrzeni, decydując, gdzie chcą się znaleźć w danym momencie, w którym kierunku podążać wzrokiem i zmysłami, aby mogli razem przeżywać wyjątkowe i niepowtarzalne doświadczenia. 

PORUSZONY LAS to propozycja podróży przez zmieniający się ekosystem, w którym mogą pojawiać się wszelkiego rodzaju istoty, kształty, kolory i dźwięki. Miejsce, w którym ożywają ciała i przedmioty, które zaprasza nas do wyobrażenia sobie nowego świata. Jest to powrót do naszej pierwotnej natury, czystego środowiska, prostych emocji, dziecięcego postrzegania prawdziwego życia, bez uprzedzeń i ograniczeń społecznych. Jest to rodzaj gry pomiędzy rodzicami, ich dziećmi i profesjonalnymi tancerzami.

 

REŻYSERIA i CHOREOGRAFIA: Anna Rubirola (Hiszpania)
WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA: Big Bouncers Collective
PROJEKT I WYKONANIE SCENOGRAFII i KOSTIUMÓW: Maria Alejandre
REŻYSERIA ŚWIATŁA: Joana Serra
MUZYKA: Oriol Roca
TANCERZE: Anna Janczarek, Monika Parafiniuk, Aleksandra Salej (Olsztyński Teatr Tańca)
OPIEKUN ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska

HISZPAŃSKIE INSTYTUCJE PARTNERSKIE (rezydencja techniczna w Hiszpanii): Espai de creació La Visiva (Barcelona), L'Estruch Fàbrica de Creació (Sabadell), La Caldera Centre de creació (Barcelona)

 

ANNA RUBIROLA (Hiszpania)
tancerka i choreograf z Barcelony. Od 2005 roku łączy pracę performerki i twórczyni. Obecnie jest członkiem Big Bouncers Collective we współpracy z Cecilią Colacrai i Mireią de Querol. Wspólnie przygotowały kilka premierowych produkcji tanecznych, w tym Big Bounce (który otrzymał nagrodę Price of best Young choreographers Sebastià Gasch, Barcelona), Big Bounce site Specific, OVNI (nominacja przez krytyków za najlepszy spektakl 2018) oraz Jungla (spektakl dla dzieci między 2-5 lat).
Jednocześnie prowadzi centrum kreacji La Visiva w Barcelonie i jest aktywnym członkiem GRUA, kolektywu, który kreuje działania mające na celu prezentację pracy różnych artystów w niecodzienny sposób. Jest także częścią grupy LaBolsa, w produkcji The Measure of disorder w reżyserii Thomasa Hauerta, która była prezentowana na kilku festiwalach w całej Europie. Obecnie uczy kompozycji, w Institut del Teatre de Barcelona. Jako choreograf pracowała z kilkoma reżyserami, w tym z Alexa Rigoli i Pau Carrió.

 

OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA. PROLOG

www.ott.olsztyn.pl

 

BIG BOUNCERS:

http://www.bigbouncers.info/

MARIA ALEJANDRE:

http://mariaalejandre.blogspot.com/

JOANA SERRA:

https://www.joanaserra.com/work

ORIOL ROCA:

http://oriolrocamusic.com/