Dyptyk w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK wystąpi 27 kwietnia

Dyptyk w trasie!

To nasze pierwsze sieciowanie spektaklu, czyli artystyczna wymiana między teatrami.

Co to oznacza? My jedziemy do Bytomia, a we wrześniu Teatr ROZBARK przywiezie swój spektakl do nas, do Olsztyna. Dzięki temu widzowie w obu miastach mogą poznać nowe, wyjątkowe produkcje i twórców spoza swojego regionu.

To dla nas ważny krok w budowaniu teatralnych połączeń i dzieleniu się sztuką. Nie możemy się doczekać

27 kwietnia zawitamy do Teatru Rozbark w Bytomiu –nie jest to zwykłe granie w nowej przestrzeni, a coś więcej!

“Wariacje ruchowe” to eksploracja zabawy formą. To zaproszenie do odkrywania relacji między ruchem a muzyką, w którym odsłonięta zostaje nieskończoność możliwych interpretacji. Posługując się muzyką Jeana-Philippe Rameau trzy tancerki podejmują wyzwanie przekształcenia techniki wariacyjnej w chorograficzny język. Lawirując między lekkością, nonszalancją a precyzyjnym warsztatem wykonawczym, wprowadzają odbiorców w nieoczywisty, pozytywnie zdystansowany świat.

Reżyseria i chorografia: Monika Witkowska,

Wykonanie i kreacja: Maja Gajzmer, Kinga Łotysz, Lidia Zygadło,

Reżyseria świateł: Michał Wawrzyniak,

Czas: 40 minut.

“SCORIA” spektakl zgłębia temat ciemności jako przestrzeni akceptacji, bliskości i transformacji. Ludzkie i nieludzkie formy przenikają się, ukazując mrok jako źródło odwagi, siły oraz nowego spojrzenia na rzeczywistość. To podróż, w której ciemność przestaje być jedynie brakiem światła, stając się polem nowych odkryć i zrozumienia.

SCORIA jako pozostałość po wulkanicznych erupcjach, symbolizuje proces przemiany. W twórczej, ruchowej eksploracji to właśnie procesy wulkaniczne były inspiracją do odkrywania i zgłębiania relacji w obszarze ciemności.

Fot. A. Stankiewicz

Reżyseria i choreografia: Omar Karabulut,

Asystentka choreografa: Marcelina Jasińska,

Wykonanie i kreacja: Maja Gajzmer, Kinga Łotysz, Lidia Zygadło,

Muzyka: Maciej Henel-Celis,

Reżyseria świateł: Michał Wawrzyniak,

Czas: 35 minut.

Bilety na spektakl w Bytomiu: https://bilety.teatrrozbark.pl/index.php/repertoire.html?id=368&fbclid=IwY2xjawJTjxdleHRuA2FlbQIxMAABHX10snpIHdAOaBxhXGDrRPktuNu43V_hyyAaT1Y69irHUecEOSx0d_2JCQ_aem_rkP7zlHlZutfzDmW805Usw

Bilety na spektakl w Olsztynie: http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerwacja/termin.html?id_wydarzenia=400&fbclid=IwY2xjawJThspleHRuA2FlbQIxMAABHXvYnHJd2uR5okFSsac8j0bPSadKjvzLauhHKJLU0ueYs9kG6-hbmu5tug_aem_4OFNiZIhzDHOekvbQ3TBrQ

Dyptyk już 15 kwietnia w Teatrze Jaracza w Olsztynie

Zapraszamy na wieczór pełen ruchu i emocji!

Już 15 kwietnia o 19:00 w Teatrze Jaracza w Olsztynie zobaczycie nasz Dyptyk, dwa niezwykłe spektakle taneczne:

WARIACJE RUCHOWE NR 1 – eksploracja rytmu i formy, w której taniec splata się z muzyką Jeana-Philippe’a Rameau, tworząc dynamiczną i pełną lekkości choreografię. W reżyserii Moniki Witkowskiej

SCORIA – podróż w głąb ciemności, odkrywanej jako przestrzeń siły, transformacji i nowych perspektyw.

W reżyserii Omara Karabuluta

Ruch, muzyka i światło połączą się w unikalnym doświadczeniu scenicznym. Nie przegapcie tego wyjątkowego wieczoru!

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Katarzyna Grabińska

KREACJA I WYKONANIE: Maja Gajzmer, Kinga Łotysz, Lidia Zygadło

REŻYSERIA ŚWIATEŁ: Michał Wawrzyniak

PLAKAT: Mateusz Obarek

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

15 kwietnia 2025, godz. 19:00

Scena Margines Teatr Jaracza Olsztyn

Bilety dostępne w kasie teatru i online!

Link do biletów: http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerwacja/termin.html...


Premiera spektaklu "Dzielnia" z młodymi adeptami Olszyńskiego Teatru Tańca - 12 marca 2025 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie

12 marca 2025r. o godz. 17:00 i 19:00 zapraszamy do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na finał projektu “Dubeltówka” skierowanego do młodych adeptów Olsztyńskiego Teatru Tańca - premierę spektaklu “Dzielenia”.

Projekt „Dubeltówka”, zakładał powstanie spektaklu tanecznego z udziałem młodych adeptów Olsztyńskiego Teatru Tańca, opartego o fuzję dwóch stylów – tańca współczesnego i street dance. Łącząc te dwa, pozornie odległe dyscypliny tańca chcemy stworzyć niecodzienne widowisko artystyczne, postawić młodym artystom wyzwanie twórcze, ale także dać im możliwość poszerzenia warsztatu tanecznego o nowe techniki taneczne.

Koncepcja spektaklu (reżyseria i choreografia) została stworzona przez tancerkę Olsztyńskiego Teatru Tańca, specjalizującą się w tańcu współczesnym - Annę Janczarek, przy współpracy z artystami street dance’owymi – Oskarem Świdrem, Bartoszem Pawlikiem i Piotrem Pilipienko, którzy stworzyli choreografie do wybranych scen spektaklu.

„DZIELNIA”

Reżyseria: Anna Janczarek
Choreografia: Anna Janczarek, Bartek Pawlicki, Piotr Pilipienko, Oskar Świder
Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska
Scenografia: Anna Janczarek
Reżyseria świateł: Jerzy Świtoń
Plakat: Mateusz Obarek, Maciej Pokoński
Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNI

Wykonanie i kreacja adepci Olsztyńskiego Teatru Tańca:

Maja Gryciuk, Wiktoria Królik, Aleksandra Lachowicz, Antoni Maślanka, Zoja Michalska, Pola Nowakowska, Paula Pachnik, Lena Radoch, Wojciech Spaszewski, Emilia Szpakowska, Hanna Żyznowska

sugerowany wiek widza: 12+

„DZIELNIA”

To pełen energii spektakl, który zgrabnie łączy uliczny puls hip-hopu i breakdance’u z emocjonalną głębią teatru tańca. Młodzi tancerze, wychowani w rytmie miejskich blokowisk, zabierają widzów w podróż przez życie na osiedlach, gdzie każdy ruch i gest opowiada o marzeniach, wyzwaniach i codziennych zmaganiach, ukazując jednocześnie  siłę wspólnoty, walkę o własne miejsce w świecie i pragnienie bycia usłyszanym.

Spektakl maluje kontrastowy obraz dorastania w labiryncie w retrospekcji miejskich dzielnic lat 90 oraz dzisiejszych czasów, od surowych podwórek rządzonych nieformalnymi zasadami i siłą wspólnoty, po współczesne osiedla, gdzie młodzi mierzą się z cyfrową alienacją, społecznymi podziałami i presją sukcesu. Rytmy ulicy, hip-hopowe bity i dynamiczna choreografia splatają się z momentami lirycznej refleksji, oddając zarówno nostalgię, jak i energię teraźniejszości.

„DZIELNIA” to manifest młodego pokolenia, które przez taniec i muzykę wyraża swoje emocje, pragnienia i lęki. To opowieść o tożsamości, odwadze i sile, jaką daje wspólnota i refleksja nad tym, czym jest dom i jakie wartości kształtują młodych ludzi w dzisiejszym świecie.

Spektakl skierowany do młodzieży i dorosłych, którzy kochają taniec, muzykę i autentyczne historie, a także do tych, którzy chcą poczuć rytm miasta przeniesiony na teatralną scenę.


Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Dominik Więcek i jego "Cafe Muller" w Teatrze im. Stefana Jaracza już 5 lutego!

W ramach projektu “Olsztyński Teatr Tańca w Jaraczu” - tym razem spektakl gościnny! Już 5 lutego o godzinie 19:00 na scenie margines zobaczycie spektakl “CAFÉ MÜLLER”

koncepcja, choreografia, wykonanie | Dominik Więcek
muzyka | Przemek Degórski
reżyseria oświetlenia | Klaudia Kasperska
kostium | projekt: Nikola Fedak, wykonanie: System mody / Serafin Andrzejak
konsultacje językowe | Joanna Pędzisz
konsultacje w zakresie sztuk walki | Patryk Kołodziejski
zdjęcia | Maciej Nowak

bilety na spektakl: http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerwacja/termin.html?id_wydarzenia=395

sugerowany wiek widza: 15+

Czas trwania: 40 min

Café Müller Piny Bausch to opowieść o samotności, odosobnieniu, nieodwzajemnionej miłości, żałobie i rozpaczy. Spektakl poruszający, bo opowiada o tematach bliskich każdemu. Ikoniczny, bo na jego podstawie można wytłumaczyć czym jest Tanztheater. Wyjątkowy, bo występowała w nim sama Pina. Dla mnie po prostu genialny.

Café Müller, Dominika Więcka, to fanficiton. W oparciu o już istniejący spektakl, jego świat i postacie, tworzę obrazy nawiązujące do własnej historii. Co by było, gdyby moi rodzice nie podjęli decyzji o powrocie do kraju? Poszukując odpowiedzi puszczałem wodze fantazji i tworzyłem hipotetyczne scenariusze, podróżując po Niemczech, po moim rodzinnym mieście, badając język niemiecki i spotykając się z polskimi artystami, którzy tam mieszkają.

Fot. Piotr Jaruga

Fot. Maciej Nowak

FLAMAÑA tour - grudzień 2024 - Olsztyn, Mrągowo, Płośnica, Wilkasy

Zapraszamy na grudniowe pokazy naszego spektaklu “FLAMAÑA” dla młodych widzów (4-9 lat). W tym miesiącu zagramy dla Was aż pięć razy - dwukrotnie w Olsztynie oraz w Mrągowie, Płośnicy i Wilkasach.

  • 1 grudnia 2024, godz. 12:30 - Mrągowskie Centrum Kultury w Mrągowie

  • 6 grudnia 2024, godz. 11:00 - Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy

  • 8 grudnia 2024, godz. 16:00 - Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach

  • 11 grudnia 2024, godz. 11:30 i 17:00 - Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

O spektaklu

„Za rzekami, za jeziorami, ukryta przed młodymi ludźmi mieszkała tancerka, która kochała Flamenco. Pewnego dnia do jej tanecznej komnaty wpadła mała, niesforna dziewuszka. Aña, bo tak na nią wołali, za nic miała sztywne ramy klasycznego ruchu. Chciała skakać, wygłupiać się i tańczyć lekko i radośnie, ale wciąż nie mogła oderwać wzroku od pięknych, błyszczących i w dodatku czerwonych pantofelków….” Czy udało się połączyć oba światy wspólną zabawą? Sprawdźcie sami.

“Flamaña” - to taneczna opowieść o zderzaniu się pokoleń - szalonej, nieokiełznanej młodości z dojrzałością, która z kolei straciła już swoją spontaniczność. To opowieść o tym jak te dwie wartości mogą nawiązywać dialog, przenikać się i wzbogacać, o roli tradycji, o zmianach, które wszyscy przechodzimy, a wszystko to w zabawnej formie, łączącej taniec współczesny i flamenco. Spektakl skierowany jest do widzów w wieku przedszkolnym.

REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Anna Janczarek i Magdalena Faszcza
WYKONANIE I KREACJA: Anna Janczarek i Magdalena Faszcza
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Katarzyna Grabińska
PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
PLAKAT: Mateusz Obarek, Gravite Design
CZAS TRWANIA: ok.30 minut
PREMIERA: 25 listopada 2023 Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie
WIDZ: dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym 4-9 lat z dorosłymi opiekunami
ORGANIZATOR: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Produkcja spektaklu została współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Trwają prace nad dwoma spektaklami w ramach projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Dzięki zwycięskim projektom w ramach ubiegłorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego już niedługo zaprosimy mieszkańców Olsztyna na premierę dwóch spektakli prezentowanych jako dyptyk do Teatru im. Stefna Jaracza w Olsztynie.

Nad spektaklami pracuje dwójka młodych choreografów: Monika Witkowska i Omar Karabulut. W obydwu produkcjach zatańczą: Maja Gajzmer, Kinga Łotysz oraz Lidka Zygadło - tancerki wywodzące się z nszego, olsztyńskiego środowiska tanecznego, które zawodowo związały się z teatrem tańca.

Premiera dyptyku już w 23 października 2024

Szczegóły dot. dystrybucji bezpłatnych wejściówek na spektakle już wkrótce.



"Wariacje ruchowe nr 1"

"Wariacje..." to eksploracja zabawy formą. To zaproszenie do odkrywania relacji między ruchem a muzyką, w którym odsłonięta zostaje nieskonczoność możliwych interpretacji. Posługując się muzyką Jeana-Philippe Rameau trzy tancerki podejmują wyzwanie przekształcenia techniki wariacyjnej w choreograficzny język. Lawirując między lekkością, nonszalancją a precyzyjnym warsztatem wykonawczym, wprowadzają odbiorców w nieoczywisty, pozytywnie zdystansowany świa

Reżyseria i choreografia: Monika Witkowska

Wykonanie i kreacja: Maja Gajzmer,Kinga Łotysz, Lidia Zygadło

Reżyseria świateł: Michał Wawrzyniak

Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska

Producent spektaklu: Monika Sobota

Projekt zrealizowany w ramach zadania „Teatr Tańca na Osiedlu” – projekt osiedlowy nr 136 ze środków finansowych Gminy w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego


“Scoria”

Spektakl zgłębia temat ciemności jako przestrzeni akceptacji, bliskości i transformacji. Ludzkie i nieludzkie formy przenikają się, ukazując mrok jako źródło odwagi, siły oraz nowego spojrzenia na rzeczywistość. To podróż, w której ciemność przestaje być jedynie brakiem światła, stając się polem nowych odkryć i zrozumienia. Scoria, jako pozostałość po wulkanicznych erupcjach, symbolizuje proces przemiany. W twórczej, ruchowej eksploracji to właśnie procesy wulkaniczne były inspiracją do odkrywania i zgłębiania relacji w obszarze ciemności.

Reżyseria i choreografia: Omar Karabulut

Wykonanie i kreacja: Maja Gajzmer, Kinga Łotysz, Lidia Zygadło

Reżyseria świateł: Michał Wawrzyniak

Asystentka choreografa: Marcelina Jasińska

Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska

Producent spektaklu: Monika Sobota

Projekt zrealizowany w ramach zadania „Teatr Tańca na Osiedlu” – projekt osiedlowy nr 100 ze środków finansowych Gminy w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Olsztyński Teatr Tańca w Jaraczu - REPERTUAR - listopad, grudzień, styczeń

Zapraszamy serdecznie na kolejne, nasze spektakle prezentowane w ramach cyklu “Olsztyński Teatr Tańca w Jaraczu” w listopadzie, grudniu oraz styczniu na scenie kameralnej Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

  • 27 listopada 2024r. (środa) godz. 19:00 “Continuum”

  • 11 grudnia 2024r. (środa) godz. 11:30 / 17:00 “FLAMAÑA”

  • 22 stycznia 2024r. (środa) godz. 17:00 “Poruszony Las”

CONTINUUM

REŻYSERIA: Grzegorz Gromek
MUZYKA I PRZYGOTOWANIE CHÓRU: Alicja Ruczko. Studio Głosu i Dźwięku
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Katarzyna Grabińska
KONSULTACJA CHOREOGRAFICZNA: Paulina Spiel
KREACJA I WYKONANIE TANECZNE: Maja Gajzmer, Amelia Gołębiewska, Natalia Kostrzewa, Martyna Lejman, Aisha Ndiaye, Pola Nowakowska,  Kinga Pawłowska, Weronika Wiercińska, Hanna Żyznowska
OPIEKUN GRUPY: Małgorzata Lubieniecka
KREACJA I WYKONANIE WOKALNO-MUZYCZNE: Wioleta Farkowska, Magdalena Górnecka, Monika Jaczun, Ewa Macińska, Tomasz Pichola, Emilia Pleskowicz-Fil, Agnieszka Reimus Knežević, Alicja Ruczko, Marta Urban-Burdalska , Barbara Zelmańska
WIDZ: spektakl skierowany do dorosłych i młodzieży
PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

O spektaklu: https://ott.olsztyn.pl/continuum

bilety: http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=4294

FLAMAÑA

REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Anna Janczarek i Magdalena Faszcza
WYKONANIE I KREACJA: Anna Janczarek i Magdalena Faszcza
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Katarzyna Grabińska
PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
PLAKAT: Mateusz Obarek, Gravite Design
CZAS TRWANIA: ok.30 minut
PREMIERA: 25 listopada 2023 Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie
WIDZ: dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym 4-9 lat z dorosłymi opiekunami
WSPÓŁORGANIZATOR: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie ORGANIZATOR: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Produkcja spektaklu została współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

O spektaklu: https://ott.olsztyn.pl/flamana

bilety: http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerwacja/termin.html?id_wydarzenia=389

PORUSZONY LAS


REŻYSERIA i CHOREOGRAFIA: Anna Rubirola
WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA: Big Bouncers Collective
SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Maria Alejandre, Estel Cristia
REŻYSERIA ŚWIATŁA: Joana Serra
MUZYKA: Oriol Roca
TANIEC i KREACJA: Anna Janczarek, Aleksandra Salej/Paulina Spiel, Monika Parafiniuk/Magdalena Widłak
DYREKTOR ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska
PREMIERA: 27.12. 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
WIDZ: spektakl najnajowy, skierowany do dzieci od 0 do 2,5 lat z bliskimi dorosłymi

O spektaklu: https://ott.olsztyn.pl/poruszonylas

bilety: http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerwacja/termin.html?id_wydarzenia=382


Wydarzenia są współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Flamaña w Kotlinie - w ramach programu Sparse PLUS

Po raz pierwszy prezentujemy nasz spektakl w ramach programu Sparse PLUS - Supporting & Promoting Arts in Rural Settlements of Europe

Już 15 września nasze tancerki i choreografki Anna Janczarek i Magdalena Faszcza spotkają się z młodą widownią w Domu Kultury w Kotlinie.

Głównym założeniem programu Sparse PLUS jest docieranie z kulturą i sztuką do małych społeczności na terenach wiejskich.

Już nie możemy się doczekać.

Pokaz spektaklu "Flamaña" realizowany jest w ramach projektu partnerskiego Art Fraction Foundation pn. Sparse PLUS - Supporting & Promoting Arts in Rural Settlements of Europe, finansowanego z programu Kreatywna Europa oraz dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

.

FLAMAÑA

REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Anna Janczarek i Magdalena Faszcza

WYKONANIE I KREACJA: Anna Janczarek i Magdalena Faszcza

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Katarzyna Grabińska

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

PLAKAT: Mateusz Obarek, Gravite Design

CZAS TRWANIA: ok.30 minut

PREMIERA: 25 listopada 2023 Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie

WSPÓŁORGANIZATOR: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie w Olsztynie ORGANIZATOR: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Produkcja spektaklu została współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego






Olsztyński Teatr Tańca w Jaraczu - konferencja prasowa

Konferencja prasowa w Teatrze im. Stefana Jaracza z udziałem Pana Marcina Kuchcińskiego - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, dyrektora Tearu Jaracza Pawła Dobrowolskiego, zastępcy dyrektora teatru Andrzeja Fabisiaka, Katarzyny Grabińskiej założycielki oraz opiekunki artystycznej Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz Moniki Soboty kierującej działaniami OTT.

3 września 2024 wzięliśmy udział w konferencji prasowej, podczas której, w towarzystwie Marcina Kuchcińskiego - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz obydwu dyrektorów Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie - Pawła Dobrowolskiego i Andrzeja Fabisiaka, Katarzyna Grabińska i Monika Sobota opowiedziały o idei nawiązania współpracy z teatrem, która stanowi piękną kontynuację działań środowiska tanecznego w Olsztynie, o planach na najbliższe miesiące i dalszą przyszłość, o projektach edukacyjnych i repertuarze, ale przede wszystkim…. o SPEŁNIANIU MARZEŃ.

Olsztyński Teat Tańca znalazł swój dom.

Dziękujemy WSZYSTKIM i KAŻDEMU Z OSOBNA, za wieloletnie wsparcie na naszej tanecznej ścieżce.

Dziękujemy całemu zespołowi wspaniałych ludzi, którzy tworzyli i tworzą z nami nasze OTT.

Dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzacie.

Nasza współpraca to piękny przykład synergii pomiędzy instytucjami kultury, samorządem oraz organizacją pozarządową.

.

Od września zaczynamy regularnie grać w Teatr Jaracza Olsztyn - jedna środa w mięsiącu będzie dedykowana teatrowi tańca

Repertuar na najbliższe 4 miesiące:

▶ 11 września 2024 „Poruszony Las”

▶ 16 października 2024 „MOA”

▶ 20 listopada 2024 „Continuum”

▶ 11 grudnia 2024 „Flamaña”

▶ grudzień 2024 „Flamaña” w regionie

▶ listopad/grudzień - projekt edukacyjny dla adeptów OTT z całego regionu łączący sztukę teatru tańca i street dance

▶ rozmowy pospektaklowe z widownią


Rozpoczęliśmy pracę nad projektami "Teatr Tańca na Osiedlu" w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Właśnie rozpoczęliśmy pracę nad dwiema nowymi produkcjami w ramach projektu Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego „Teatr Tańca na Osiedlu” (osiedle Kościuszki i Wojska Polskiego).

Efektem pracy będą dwa spektakle (dyptyk), które zaprezentujemy bezpłatnie mieszkańcom już tej jesieni.

Trzy tancerki Maja Gajzmer, Kinga Łotysz oraz Lidka Zygadło pracują pod okiem choreograf Moniki Witkowskiej.

Projekty “Teatr Tańca na Osiedlu” (Kościuszki i Wojska Polskiego) zakładają produkcję oraz bezpłatną prezentację dwóch spektakli (dyptyk) dla mieszkańców Olsztyna.

Premiera spektakli odbędzie się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie już na jesieni tego roku.


Spektakle zostaną wyprodukowane w ramach dwóch projektów “Teatr Tańca na Osiedlu” (Kościuszki) oraz “Teatr Tańca na Osiedlu” (Wojska Polskiego) finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

Organizator: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA