Pierwszy blok prób do spektaklu „Poruszony las” w reżyserii Anny Rubirola (Hiszpania)

Informujemy, że 9 sierpnia, w ramach realizacji projektu „Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” finansowanego z budżetu obywatelskiego OBO 2019, rozpoczęliśmy pierwszy blok prób do spektaklu „Poruszony las”. Ten blok (9-16.09.2019), jak i kolejne, a także premiera spektaklu odbywać się będą w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.  

 Zdjęcia z prób fot. Monika Kępka na https://ott.olsztyn.pl/prby-poruszony-las-fot-monika-kpka

13.jpg

Projekt „Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” to działania mające na celu pokazanie mieszkańcom Olsztyna sposób funkcjonowania zawodowego teatru tańca, poprzez realizację programu artystycznego zakładającego powstanie 3 spektakli realizowanych przez profesjonalnych twórców, stanowiących bazę repertuaru Olsztyńskiego Teatru Tańca. Odbiorcami spektakli są zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. 

Projekt „OTT.Prolog” jest zwycięskim projektem zintegrowanym, podczas głosowania w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, który zdobył 5252 głosów mieszkańców Olsztyna. 
Pomysłodawcą projektu jest Katarzyna Grabińska oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA wraz z Pracownią Tańca PRYZMAT. Realizatorem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA (na podstawie porozumienia stron). Partnerem projektu “OTT.Prolog” jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

PORUSZONY LAS to taneczna instalacja dedykowana do  dziecięcej publiczności w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Format spektaklu pozwala dzieciom i ich rodzinom swobodnie poruszać się w przestrzeni, decydując, gdzie chcą się znaleźć w danym momencie, w którym kierunku podążać wzrokiem i zmysłami, aby mogli razem przeżywać wyjątkowe i niepowtarzalne doświadczenia. 

PORUSZONY LAS to propozycja podróży przez zmieniający się ekosystem, w którym mogą pojawiać się wszelkiego rodzaju istoty, kształty, kolory i dźwięki. Miejsce, w którym ożywają ciała i przedmioty, które zaprasza nas do wyobrażenia sobie nowego świata. Jest to powrót do naszej pierwotnej natury, czystego środowiska, prostych emocji, dziecięcego postrzegania prawdziwego życia, bez uprzedzeń i ograniczeń społecznych. Jest to rodzaj gry pomiędzy rodzicami, ich dziećmi i profesjonalnymi tancerzami.

 

REŻYSERIA i CHOREOGRAFIA: Anna Rubirola (Hiszpania)
WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA: Big Bouncers Collective
PROJEKT I WYKONANIE SCENOGRAFII i KOSTIUMÓW: Maria Alejandre
REŻYSERIA ŚWIATŁA: Joana Serra
MUZYKA: Oriol Roca
TANCERZE: Anna Janczarek, Monika Parafiniuk, Aleksandra Salej (Olsztyński Teatr Tańca)
OPIEKUN ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska

HISZPAŃSKIE INSTYTUCJE PARTNERSKIE (rezydencja techniczna w Hiszpanii): Espai de creació La Visiva (Barcelona), L'Estruch Fàbrica de Creació (Sabadell), La Caldera Centre de creació (Barcelona)

 

ANNA RUBIROLA (Hiszpania)
tancerka i choreograf z Barcelony. Od 2005 roku łączy pracę performerki i twórczyni. Obecnie jest członkiem Big Bouncers Collective we współpracy z Cecilią Colacrai i Mireią de Querol. Wspólnie przygotowały kilka premierowych produkcji tanecznych, w tym Big Bounce (który otrzymał nagrodę Price of best Young choreographers Sebastià Gasch, Barcelona), Big Bounce site Specific, OVNI (nominacja przez krytyków za najlepszy spektakl 2018) oraz Jungla (spektakl dla dzieci między 2-5 lat).
Jednocześnie prowadzi centrum kreacji La Visiva w Barcelonie i jest aktywnym członkiem GRUA, kolektywu, który kreuje działania mające na celu prezentację pracy różnych artystów w niecodzienny sposób. Jest także częścią grupy LaBolsa, w produkcji The Measure of disorder w reżyserii Thomasa Hauerta, która była prezentowana na kilku festiwalach w całej Europie. Obecnie uczy kompozycji, w Institut del Teatre de Barcelona. Jako choreograf pracowała z kilkoma reżyserami, w tym z Alexa Rigoli i Pau Carrió.

 

OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA. PROLOG

www.ott.olsztyn.pl

 

BIG BOUNCERS:

http://www.bigbouncers.info/

MARIA ALEJANDRE:

http://mariaalejandre.blogspot.com/

JOANA SERRA:

https://www.joanaserra.com/work

ORIOL ROCA:

http://oriolrocamusic.com/

 

 

OTT.Prolog w TVP3

AUDYCJA dla zawodowych tancerzy do projektu "Olsztyński Teatr Tańca.Prolog"

AUDYCJA dla zawodowych tancerzy do projektu "Olsztyński Teatr Tańca.Prolog"

Fundacja Tańca i Sztuki ARToffnia wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynie ogłaszają audycję dla zawodowych tancerzy, w ramach realizacji projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA.PROLOG” finansowanego ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Audycja odbędzie się 6-7 lipca 2019r. Miejsce: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1. Szczegóły na www.ott.olsztyn.pl/audycja

fot. Patryk Chenc.jpg
Wyniki OBO 2019 w Olsztynie

W tym roku już szósty raz wybierane były projekty, które mieszkańcy uważają za bardzo istotne dla swojej najbliższej okolicy, ale także dla całego miasta. Olsztyński Budżet Obywatelski ponownie zgromadził mnóstwo pomysłodawców i głosujących. Konferencja, podczas której zaprezentowano wybrane do realizacji projekty, odbyła się dzisiaj (23.10) w olsztyńskim ratuszu.

W trakcie OBO 2019 oddanych zostało ponad 40 tys. głosów. Olsztynianie wybrali cztery projekty zintegrowane oraz najlepsze projekty w 23 osiedlach.

PROJEKTY ZINTEGROWANE:
nr 1 - 110. "Olsztyński Teatr Tańca. Prolog" - 5252 głosy
nr 2 - 77. Budowa ogrodzenia stadionu rugby z bramą wjazdową oraz przyłącza elektrycznego - 2966 głosy
nr 3 - 149. Centrum Aktywnego Seniora - 1797 głosy
nr 4 - 111. Publiczna tężnia solankowa - 1565 głosy

Więcej informacji na:

https://glosujobo.olsztyn.eu/

https://www.olsztyn24.com/news/32768-wybrano-projekty-ktore-beda-realizowane-w-6-edycji-obo.html?fbclid=IwAR1yyK0UYGjOlZNPQ5qwV0ySM-mg8vZjfWKQ_72Zg2gH9iorP4OURWWdDeg

44566123_348241662417327_2261121627884355584_n.jpg
44539026_348241672417326_6380481725629202432_n.jpg