fot. Patryk Chenc

Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA ogłasza audycję dla zawodowych tancerzy, w ramach realizacji projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA.PROLOG” finansowanego ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.


Projekt „Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” to działania mające na celu pokazanie mieszkańcom Olsztyna sposób funkcjonowania zawodowego teatru tańca, poprzez realizację programu artystycznego zakładającego powstanie 3 spektakli realizowanych przez profesjonalnych twórców, stanowiących bazę repertuaru Olsztyńskiego Teatru Tańca.

Fundacja Tańca i Sztuki ARToffnia ogłasza nabór tancerzy do trzech spektakli:

  • „Poruszony las”, choreografia: Anna Rubirola (Hiszpania)

  • „Nienasycenie”, choreografia: Antonella Boccadamo (Włochy)

  • “Nie-uprzejmość w operze”, choreografia: Katarzyna Grabińska (Polska)

Organizatorzy poszukują kreatywnych tancerzy (kobiet i mężczyzn) z doświadczeniem z zakresu tańca współczesnego, klasycznego, improwizacji, improwizacji kontaktowej i sztuk performatywnych oraz pracy kreatywnej.
Wymagania: zawodowi tancerze (posiadający wyższe wykształcenie taneczne lub tytuł zawodowego tancerza Związku Artystów Scen Polskich) lub tancerze z udokumentowanym dorobkiem artystycznym.


Próby do produkcji odbywać się będą od 9 sierpnia do 31 grudnia 2019 r. (z możliwością przedłużenia projektu o kolejne 2 miesiące). Dodatkowo, współpraca zakłada eksploatację spektakli w dalszych terminach.

Audycja dla tancerzy odbędzie się 6-7 lipca 2019 r. w Olsztynie.
Miejsce: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1
W ramach audycji planowana jest lekcja tańca klasycznego, pokaz pracy własnej oraz proces twórczy. 

ZGŁOSZENIA:
Zainteresowane osoby proszone są o wysłanie CV, linku online do krótkiego nagrania prezentującego własny materiał ruchowy oraz wypełnionego formularza dotyczącego przetwarzania danych osobowych (do pobrania TUTAJ) na adres: teatr@ott.olsztyn.pl do 28 czerwca 2019 r. W tytule maila należy wpisać „AUDYCJA”. Do 1 lipca 2019 r. organizatorzy skontaktują się z wybranymi tancerzami i zaproszą wybrane osoby na audycję.

Organizator nie gwarantuje zakwaterowania i zwrotu kosztów podróży.


ORGANIZATOR (dane do korespondencji):
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn, NIP: 7393869128, KRS: 0000518782, REGON: 281616648 
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 789 311 036 email: teatr@ott.olsztyn.pl, www.ott.olsztyn.pl

SIEDZIBA:
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie ul. Parkowa 1, 10-233 Olsztyn www.ceik.eu

Pomysłodawcą i opiekunem artystycznym projektu jest Katarzyna Grabińska oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA wraz z Pracownią Tańca PRYZMAT. Realizatorem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA. Partnerem projektu “OTT.Prolog” jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

PARTNERZY: